Operačné systémy

Operačný systém

Ak hľadáte operačný systém, ste na správnom mieste! Pred desiatkami rokov ho uviedla na trh spoločnosť Microsoft a dodnes je medzi používateľmi najobľúbenejším IT systémom. Tajomstvo jeho popularity spočíva v používateľsky prívetivom dizajne, mnohých zabudovaných funkciách a harmonizovanej kompatibilite.

Naša ponuka zahŕňa najnovšie operačné systémy Windows, ako aj staršie verzie, pretože staršie počítače nemusia mať internú pamäť, ktorú vyžaduje novšia verzia. Do desiatich minút od zakúpenia Vám zašleme e-mail s kľúčom, ktorý vám umožní okamžitú aktiváciu systému. Vyberte si z našej ponuky!

Ako si môžete vybrať ideálny operačný systém? 

Na tejto stránke sme pre vás zhromaždili verzie systému Windows, ktoré predávame. V pravom hornom rohu stránky sa nachádza lievik, kliknutím naň nastavíte kritériá filtrovania na stránke. Môžete nastaviť, do koľkých počítačov chcete nový systém nainštalovať, ktorá verzia vás najviac zaujíma, akú licenciu chcete kúpiť, a môžete tiež filtrovať podľa akcií alebo nových produktov.

Výsledky môžete triediť (stlačením ikony pod tlačidlom lievika) podľa popularity, názvu, ceny, nainštalovania.

Ak máte používateľské konto (oplatí sa ho vytvoriť), môžete si obľúbené produkty uložiť do obľúbených. Je tiež možné porovnať produkty, čo môžete urobiť veľmi jednoducho stlačením tlačidla váhy pod znakom obľúbené. Môžete porovnávať ľubovoľný počet položiek, nemusíte robiť kompromisy a robiť si poznámky na papier. 

Prejdite nadol a pozrite si TOP produkty v tejto kategórii zostavené na základe pozitívnej spätnej väzby používateľov. A pod tým sme vytvorili aj katalóg produktov, akési zmiešané menu našich najrôznejších produktov. Pozrite sa aj na tieto!

Čo znamená Retail a OEM?

Okrem verzie uvádzame v názve produktu aj typ licencie. Dva hlavné typy- Retail a OEM – sa oplatí zapamätať si. Keď si kúpime počítač so systémom Windows, vo väčšine prípadov zistíme, že výrobca doň nainštaloval operačný systém, tak s tým nemusíme nič robiť. Ak si však zostavíte vlastný počítač, musíte sa postarať aj o operačný systém.

Typy licencií Retail a OEM sa nelíšia v používaní, ale líšia sa v podpore a prenosnosti! Ak si vyberiete OEM, prevezmete úlohu výrobcu, a ak budete mať problém s hardvérom alebo aktiváciou, zákaznícka podpora spoločnosti Microsoft vám nebude môcť pomôcť. Verzia OEM je viazaná na jeden počítač, zatiaľ čo Retail je možné premiestniť. 

Používané operačné systémy Windows

Najnovším operačným systémom je v súčasnosti Windows 11, ktorý má nový vzhľad a uľahčuje možnosť vyhľadávania a organizácie. Pomocou služby Microsoft Teams Chat sa môžete bezplatne spojiť priamo s kýmkoľvek bez ohľadu na to, aký operačný systém používa. Vývojári naintegrovali tzv. Focus-y, ktoré umožňujú prispôsobiť oznámenia tak, aby ste sa mohli sústrediť na svoju úlohu.

Jednou zo starších verzií je Windows 10 Home. Pracovná plocha sa stala použiteľnejšou, môžete na ňu umiestniť štyri aplikácie naraz alebo viacero virtuálnych pracovných plôch, ak potrebujete viac miesta alebo chcete organizovať stiahnuté aplikácie podľa tém.

V spoločnosti VR Soft myslíme aj na tých, ktorí nechcú inštalovať najnovší operačný systém. Možno vám nevyhovuje novšie rozhranie alebo vám pamäť či iné komponenty vášho počítača neumožňujú aktivovať najnovšie, ponúkame aj Windows 7 a 8.1. Vyberte si ten správny operačný systém a my vám ho zašleme do niekoľkých minút!